V této sekci jsme pro vás připravili slovník cizích a odborných termínů, s nimiž se můžete setkat při výběru zboží z naší nabídky. Doufáme, že Vám tento slovník bude dobrým průvodcem světem spotřební elektroniky.

Pokud narazíte na pojem, jenž ve slovníku nenajdete a bude vás zajímat, neváhejte napsat svůj dotaz a zaslat pomocí kontaktního formuláře.

Jméno:

Dotaz:

Abecední pořadí pojmů

A B C D E F G H I J K L N O P Q R S T U V W X Y Z

Hledat ve slovníku:

M pojmy začínající na písmeno "m"

motionflow (televizory)
Motionflow + 100 Hz například zdvojnásobuje standardní obnovovací frekvenci z 50 Hz na 100 Hz, přičemž dodatečné snímky odpočítává speciálně vyvinutým algoritmem z původního signálu. Tento přístup zajišťuje přirozenou plynulost pohybu, který vypadá reálněji než u standardního televizního obrazu.

MP3 (Audio)
Formát ztrátové komprese zvukových souborů založený na kompresním algoritmu MPEG - viz. MPEG. Při zachování vysoké kvality umožňuje zmenšit velikost hudebních souborů v CD kvalitě přibližně na desetinu.

MPEG (Motion Picture Experts Group)
Název skupiny standardů používaných pro kódování audiovizuálních informací (např. film, obraz, hudba) pomocí digitálního kompresního algoritmu. MPEG spolupracuje s organizací ISO (Mezinárodní organizace pro standardizaci), a komisí International Electro-Technical Commission (IEC).

MPEG-2 (Video)
Všeobecné kódování pohyblivého obrazu a přidruženého zvuku. Zahrnuje přenosové, obrazové a zvukové kódovací standardy pro vzduchem šířené televizní vysílaní "ATSC" a "DVB", digitální satelitní TV přenos, digitální kabelový TV signál a (s určitými změnami) disky "DVD" Video. Přenosová rychlost se pohybuje od 1,5 Mbitu/s až do 15 Mbitů/s (pro TV signál se používá rychlost 6 Mbitů/s).

MPEG-4 (Video)
Kódování audiovizuálního obsahu s velmi kvalitní kompresí umožňující při nízkém bitratu vysokou kvalitu obrazu. Rozšiřuje formát MPEG-1 o podporu audio/video „objektů“, 3D obsahu, kódování s nízkou rychlostí přenosu a Digitální správu práv (angl. Digital Rights Management (DRM)).

Multiplex (digitální vysílání)
U digitálního pozemního vysílání zabírá jeden dřívější analogový kanál tzv. multiplex. Je to soubor televizních a rozhlasových stanic, které se díky digitální technologii vejdou na jednu púvodní analogovou frekvenci. To znamená, že se místo jednoho televizního programu šíří hned několik. Video i audio obsah jsou komprimovány prostřednictvím kodeku MPEG2 při standardním rozlišení obrazuk, pro vysílání ve vysokém se používá pokročilejší MPEG4.Leták Proton

Stáhnout leták

Akční leták PROTON je platný 5. 2. - 29. 2. 2020


Akční leták PROTON nabízí každý měsíc stovky domácích spotřebičů a elektroniky za akční ceny.
V Protonu najdete značkové domácí elektrospotřebiče, fototechniku, audio a video zařízení, výpočetní techniku, mobilní telefony nebo vybavení pro hobby a zahradu. Řada spotřebičů je nabízena s hodnotnými dárky nebo mimořádně prodlouženou zárukou. Elektro PROTON, to jsou nejlepší ceny elektra!PROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace