V této sekci jsme pro vás připravili slovník cizích a odborných termínů, s nimiž se můžete setkat při výběru zboží z naší nabídky. Doufáme, že Vám tento slovník bude dobrým průvodcem světem spotřební elektroniky.

Pokud narazíte na pojem, jenž ve slovníku nenajdete a bude vás zajímat, neváhejte napsat svůj dotaz a zaslat pomocí kontaktního formuláře.

Jméno:

Dotaz:

Abecední pořadí pojmů

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R T U V W X Y Z

Hledat ve slovníku:

S pojmy začínající na písmeno "s"

SED (Surface-Conduction Elektron-Emitter Display)
SED je povrchově vodivý displej emitující elektrony, který je produktem evoluce staré dobré CRT obrazovky směrem do podoby populárního plochého panelu. SED nechává dopadat elektrony na stínítko potažené fosforeskující látkou obklopené dvěma skleněnými vrstvami. Každý pixel pak představuje miniaturní CRT obrazovku, která nepotřebuje podsvěcování a výhodou má být i vysoký jas a dobrá stupnice šedi a barev.

set-top-box (STB)
Větší či menší krabička umožňující příjem digitálního pozemního vysílání i na běžném televizoru.

Share station (DVD)
Speciální DVD vypalovačka spolupracující s kamerami Everio. Jako volitelné příslušenství umožňuje snadné a rychlé zálohování dat z Everia a snadné vytváření DVD Video disků. Samozřejmostí je podpora formátů JPEG, titulků, vlastního menu, kapitol atd. To vše bez nutnosti PC pouhým propojením kamery a DVD vypalovačky Share Station (může být použita i jako externí vypalovačka k PC).

ShowView (Video, TV)
Se systémem ShowView vám k naprogramování videorekordéru stačí zadat číslo ShowView – jediný kód skládající se z devíti či méně číslic, který je vytištěn u každého televizního programu ve většině časopisů s programy televize.

Smart zoom (fotoaparáty)
Funkce chytrého digitálního zoomu, která nastaví poměr přiblížení podle zvoleného rozlišení obrazu, čím menší bude rozlišení fotografií, tím větší bude rozsah zoomu.

Snadné žehlení (pračky)
U automatických praček vybavených touto funkcí můžete stiskem jediného tlačítka zredukovat tvoření nežádoucích záhybů na prádle. Větší množství vody a nižší rychlost otáček při odstřeďování zajistí, že se prádlo nezmačká a žehlení tak bude mnohem snazší.

Space Plus (chladničky)
Vnitřní prostory chladničky jsou o 15% větší při zachování stejných vnějších rozměrů a to díky užším stěnám chladničky a přesto velmi kvalitní izolaci.

SpeedPerfect (pračky Bosch)
Možnost zkrácení pracího programu až o 60%! Zvolit SpeedPerfect lze k libovolnému standardnímu programu (mimo extra rychlý a vlna) a vyprat např. 5 kg prádla za pouhých 60 minut. Po skončení programu vyjmete z pračky dokonale vyprané prádlo ve třídě účinnosti A za poloviční čas!

SRS TruSurroundXT (Zvuk)
Technologie digitálního zpracování zvuku, výsledné prostorové ozvučení je takřka stejné jako při sledování fi lmu v kině.

SSD pevné disky ()
Solid-state drive SSD je zařízení pro ukládání dat, která používá Flash paměti pro uložení trvalých dat. SSD disky jsou odlišeny od tradičních pevných disků, které jsou elektromechanickými zařízeními obsahujícími rotující disky a pohyblivé čtecí/zapisovací hlavy. SSD díky použití mikročipů neobsahují žádné pohyblivé části. Ve srovnání s tradičními pevnými disky, jsou SSD více odolné nárazu a vibracím, jsou mnohem tišší a mají nižší přístupovou dobu. SSD používají stejné rozhraní jako stávající pevné disky, čímž je snadno nahradí ve většině aplikací.Leták Proton

Stáhnout leták

Akční leták PROTON je platný 5. 8. - 31. 8. 2020


Akční leták PROTON nabízí každý měsíc stovky domácích spotřebičů a elektroniky za akční ceny.
V Protonu najdete značkové domácí elektrospotřebiče, fototechniku, audio a video zařízení, výpočetní techniku, mobilní telefony nebo vybavení pro hobby a zahradu. Řada spotřebičů je nabízena s hodnotnými dárky nebo mimořádně prodlouženou zárukou. Elektro PROTON, to jsou nejlepší ceny elektra!PROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace