V této sekci jsme pro vás připravili slovník cizích a odborných termínů, s nimiž se můžete setkat při výběru zboží z naší nabídky. Doufáme, že Vám tento slovník bude dobrým průvodcem světem spotřební elektroniky.

Pokud narazíte na pojem, jenž ve slovníku nenajdete a bude vás zajímat, neváhejte napsat svůj dotaz a zaslat pomocí kontaktního formuláře.

Jméno:

Dotaz:

Abecední pořadí pojmů

A B C D E F G H I J K L M N O Q R S T U V W X Y Z

Hledat ve slovníku:

P pojmy začínající na písmeno "p"

PIP (TV)
Se systémy PIP (picture in picture), PAP (picture and picture) a PAT (picture and teletext) se setkáte u televizorů - jedná se o funkce které zajišťují zobrazování "obrazu v obraze" nebo "obrazu a obrazu" a "obrazu a teletextu" - neboli to, že si můžete pustit naráz více programů a vybírat si tak mnohem lépe z aktuální nabídky programů.

PIXCONTROL (LCD TV)
Pixcontrol je patentovaný algoritmus pro zlepšení kontrastu, ostrosti a věrnou reprodukci barev u televizorů GoGEN.

Pixel Plus (TV)
Technologie pro zpracovávání digitálního obrazu, která zvyšuje počet řádků a pixelů. Výsledkem je velmi ostrý obraz s prokreslenými detaily a hloubkou obrazu.

Plazma (TV)
Speciální monitor, který vytváří obraz pomocí miniaturních komůrek vyplněných vzácným plynem vybuzeným el. proudem. Podstatou jsou četné luminofory R,G,B na panelu, kde pod každým je komůrka s plynovou náplní a se samostatně adresovatelnou elektrodou. Přivedeným napětím na elektrodu dojde k zážehu náplně a ke vzniku UV záření, které aktivuje příslušný luminofor.

Plug&Play (PC)
Funkce, která umožňuje připojení externího zařízení k počítači bez potřeby manuálního nastavení nebo potřeby dalších ovladačů.

PMD (Pocket Media Drive)
Slot na předním panelu počítače, do kterého můžete vložit miniaturní externí HDD a skladovat nebo snadno přenášet až 160GB dat, fotografií, hudby nebo filmů.

POI (Navigace)
Point of Interest. Bod zájmu - záznam v databázi zahrnující souřadnice, název, adresu a další informace o cestovatelsky užitečném, nebo zajímavém místě. K bodům zájmu patří například muzea, galerie, hotely, restaurace, kulturní památky, úřady, sportoviště, autoopravny, parkoviště, čerpací stanice,... Navigační SW umožňuje tyto body vyhledat a spustit k nim navigaci.

Prací kulička ()
Prací kulička slouží místo pracího prášku. Dodá prací prášek nebo gel přímo k prádlu a působí při teplotách 30 – 90°C. Při nejvyšší tvrdosti vody vydrží až 100 pracích cyklů, při měkké vodě až 140. Lze ji využít na bílé i barevné prádlo.

Program MIX (Bosch)
Ideální program pro případ, že potřebujete dohromady vyprat jen mírně zašpiněné prádlo různých barev nebo tkanin. Při teplotě praní 30°C se za pouhých 35 minut vypere až 3 kg prádla.

Program Power Wash 60 (pračky Bosch)
Pro ty, kteří mají mnoho prádla, ale málo času, přichází Bosch s převratným řešením - Power Wash. Díky tomuto programu můžete 5 kg normálně zašpiněného prádla vyprat pouze během 1 hodiny. Výsledkem je dokonale čisté prádlo ve třídě prací účinnosti A.Leták Proton

Stáhnout leták

Akční leták PROTON je platný 8. 7. - 31. 7. 2020


Akční leták PROTON nabízí každý měsíc stovky domácích spotřebičů a elektroniky za akční ceny.
V Protonu najdete značkové domácí elektrospotřebiče, fototechniku, audio a video zařízení, výpočetní techniku, mobilní telefony nebo vybavení pro hobby a zahradu. Řada spotřebičů je nabízena s hodnotnými dárky nebo mimořádně prodlouženou zárukou. Elektro PROTON, to jsou nejlepší ceny elektra!PROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace