V této sekci jsme pro vás připravili slovník cizích a odborných termínů, s nimiž se můžete setkat při výběru zboží z naší nabídky. Doufáme, že Vám tento slovník bude dobrým průvodcem světem spotřební elektroniky.

Pokud narazíte na pojem, jenž ve slovníku nenajdete a bude vás zajímat, neváhejte napsat svůj dotaz a zaslat pomocí kontaktního formuláře.

Jméno:

Dotaz:

Abecední pořadí pojmů

A B D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Hledat ve slovníku:

C pojmy začínající na písmeno "c"

C.I. (set-top-box, tuner)
CI je speciální slot pro vložení dekódovacího modulu umožňujícího přijímat kromě volně šiřitelných programů i kódované kanály. CI slot najdete v set-top-boxech a televizních tunerech.

CC převodník (Audio)
Převodník, který kompenzuje ztráty vzniklé při komprimování zvukových nahrávek. Ve spolupráci s technologií K2 dosahuje vynikající kvality i u komprimovaných souborů (MP3, WMA apod.)

CD (Compact Disc)
Disk o průměru 12cm (8cm). Nosič s optickým digitálním záznamem dat o kapacitě 650 MB, což odpovídá asi 74min. zvuku v rozlišení 44,1kHz/16bit.

Clean + (pračky)
Tato jedinečná funkce zaručuje optimální výsledky i během praní za nízkých teplot. Jedná se o speciální vícefázový prací cyklus, který při použití rozpouštědla na skvrny optimalizuje účinnost všech chemických prostředků. Což ve výsledku znamená, že silně zašpiněné prádlo již není nutné prát při vysoké teplotě.

Clear Voice II ()
Automaticky zvyšuje hlasitost lidského hlasu, když se zvýší hlučnost zvuků v pozadí: reportérka na scéně s důležitou informací. Co když okolní zvuky pohltí její hlas? Nebo co když chcete slyšet řev účastníků zápasu spíše než sportovního zpravodaje? Funkce Clear Voice II vám umožní regulovat hlasy dle vaší volby nastavením zvuku hlasů na 13 různých úrovní (od -6 do +6). Můžete si sami řídit, čí hlas chcete zesílit.

CoolBox (chladničky, mrazničky)
CoolBox je speciální přihrádka umístěná v chladicím prostoru, kde lze podle nastavení a aktuální okolní teploty dosáhnout hodnoty od cca -2 °C do cca +3 °C. Díky těmto nízkým teplotám je přihrádka CoolBox optimální pro uchování čerstvých ryb, masa a drůbeže nebo předvařených pokrmů nebo k rychlému zchlazení nápojů.

CRT (TV)
Cathod Ray Tube - Je označení pro klasickou vakuovou obrazovku, kde je obraz tvořen elektromagneticky vychylovaným katodovým paprskem vysílaným na fosforeskující stínítko obrazovky. To vše se děje ve vakuu a z kontrukčního hlediska musí mít obrazovka svou jistou hloubku a televizory pak mají větší rozměry.

CVBS (TV - Composite video)
Kompozitní videosignál - způsob nejdostupnějšího připojení analogového videosignálu mezi přístroji spotřební elektroniky. Tento způsob propojení je závislý na použitém systému modulace barev. V ČR a většině Evropy se používá systém PAL.

Cyklónová jednotka (vysavače)
Cyklónová jednotka odděluje prach a nečistoty přímo z proudu nasávaného vzduchu, odstředěné částečky jsou nasávány do sběrné komory, aniž by docházelo k poklesu výkonu. Po naplnění se jednotka jednoduše vyjme a vyprázdní. Je tak zárukou finančně nenáročného provozu a snadné manipulace.

Cyklónový filtr TWISTER (vysavače)
TWISTER pomocí cyklónového proudění vzduchu uvnitř filtru zadržuje větší částice prachu. Díky tomu se do sáčku dostane pouze ten nejjemnější prach a tak se značně prodlouží životnost nejen výstupního filtru, ale současně nemusíte tak často měnit prachové sáčky.Leták Proton

Stáhnout letákPROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace