V této sekci jsme pro vás připravili slovník cizích a odborných termínů, s nimiž se můžete setkat při výběru zboží z naší nabídky. Doufáme, že Vám tento slovník bude dobrým průvodcem světem spotřební elektroniky.

Pokud narazíte na pojem, jenž ve slovníku nenajdete a bude vás zajímat, neváhejte napsat svůj dotaz a zaslat pomocí kontaktního formuláře.

Jméno:

Dotaz:

Abecední pořadí pojmů

A B C D E G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Hledat ve slovníku:

F pojmy začínající na písmeno "f"

F (světelnost/foto)
Hodnota, která udává světelnost objektivu, tzn. kolik světla objektiv propustí. Optimální hodnota by byla F1,0 pro 100 % propustnost. Běžná hodnota u většiny kamer je F2,0. Některé špičkové modely mohou dosahovat světelnosti až F1,2, což má velmi pozitivní vliv na prokreslenost obrazu i při nahrávání v tmavém prostředí, například v místnosti bez osvětlení.

Face Detection (fotoaparáty)
Face Detection AF/AE/FE ve snímané scéně automaticky detekuje až devět obličejů a optimalizuje pro ně zaostření, expozici a redukci červených očí.

Fastext (TV)
Fastext možňuje zrychlený výběr barevně označených stránek pomocí příslušného tlačítka dálkového ovladače a samozřejmě i přímou volbu stránky zadáním jejího čísla z numerické klávesnice.

FireWire (Video, PC, foroaparáty, audio)
Ultra rychlá datová sběrnice (od 100 Mbps do 400 Mbps) založená na standardu IEEE 1394 od společnosti Apple. Jediná zásuvka umožňující přenos dat obrazu v reálném čase bez jakékoli ztráty digitálních dat.

Flat  (TV)
Ploché obrazovky masivně nahrazují klasické vypouklé obrazovky, protože zákony optiky dokazují, že pro lidské oko je mnohem přirozenější a příjemnější pohled na rovnou plochu televizoru.

Fresh Zone (chladničky)
Zóna zpravidla nad zásuvkami se zeleninou, kde je o 15 – 20% nižší teplota. Je ideální pro uchovávání masa, ryb nebo uzenin pro jejich dokonalou čerstvost.

Full HD (TV)
Nejvyšší rozlišení obrazu s vysokým rozlišením s 1080 řádky v prokládaném (angl.- interlaced) či neprokládaném (progresivním), označované jako 1080i a 1080p.

Full HD Upscaling (TV)
Pro sledování kvalitního obrazu záznamu uloženého na nových záznamových médiích, jako jsou Blu-ray disky, jsou k dispozici displeje schopné zobrazit 1920 x 1080 bodů odpovídajících formátu HDTV. Mnohé LCD a plazmové TV takové rozlišení již mají. Ale co se sbírkou oblíbených DVD disků, které obsahují záznam s nižším rozlišením? Pro vysoce kvalitní přehrávání záznamu se standardním rozlišením (SDTV) na televizorech s obrazovkou Full HD jsou systémy domácího kina vybaveny funkcí Upscaling, která převádí rozlišení záznamu SDTV do rozlišení Full HD. To umožňuje vysoce kvalitní sledování fi lmů na DVD discích v televizoru s rozlišením Full HD.

Fuzzy Logic (pračky)
Fuzzy Logic je moderní technologie, která umožňuje pomocí senzorů zjistit, jak probíhá prací cyklus a podle výsledků upravit jeho délku, intenzitu máchání a celkovou spotřebu vody, energie i pracího prostředku. Pračka s technologií Fuzzy Logic přináší uživateli jednoduché ovládání, stačí navolit typ tkaniny, o vše další se již pračka postará sama. Dle změřeného množství nečistot ve vodě a množství vloženého prádla, si pračka napustí potřebné množství vody a sama přidává nebo ubírá počet máchání či prodlužuje nebo zkracuje prací proces. Díky tomu je prádlo perfektně vyprané při současné minimální spotřebě vody, elektrické energie a pracích prostředků.

Fuzzy Logic (myčky)
Myčka s technologií Fuzzy Logic sama rozpozná, kolik nádobí do ní bylo vloženo a míru jeho zašpinění. Po této přípravě a vyhodnocení naměřeným dat, myčka sama zvolí správnou teplotu a množství vody, časy mytí a počet oplachů, a na základě aktuálních výsledků mytí vše upraví tak, aby výsledkem bylo vždy perfektně umyté nádobí, při co nejnižší spotřebě vody a elektrické energie.Leták Proton

Stáhnout letákPROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace