V této sekci jsme pro vás připravili slovník cizích a odborných termínů, s nimiž se můžete setkat při výběru zboží z naší nabídky. Doufáme, že Vám tento slovník bude dobrým průvodcem světem spotřební elektroniky.

Pokud narazíte na pojem, jenž ve slovníku nenajdete a bude vás zajímat, neváhejte napsat svůj dotaz a zaslat pomocí kontaktního formuláře.

Jméno:

Dotaz:

Abecední pořadí pojmů

A B C D E F G I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Hledat ve slovníku:

H pojmy začínající na písmeno "h"

H.264 ()
H.264 je standard pro video kompresi používán v takových aplikacích, jako jsou softwary přehrávačů Blu-ray disků, videa z YouTube a iTunes Store, web software jako Adobe Flash Player a Microsoft Silverlight, vysílací služby pro DVB, služby kabelové a satelitní televize a real-time videokonference.

HD JPEG  (Obraz)
High-Definition JPEG - detailní zobrazení digitálních snímků s vysokým rozlišením pomocí DVD přehrávače a Flat TV.

HD Ready (televizory)
Televizory s označením HD Ready nabízí obrazovku, ať už LCD či plazmovou, která zobrazuje televizní signál s vysokým rozlišením HD. HD READY označuje rozlišení obrazu 720p.

HDD (Pevný disk)
Anglicky hard disk drive je zařízení, které se používá v počítači k trvalému uchování většího množství dat. Hlavním důvodem velkého rozšíření pevných disků je velmi výhodný poměr kapacity a ceny disku doprovázený relativně vysokou rychlostí čtení a zápisu dat. Data se při odpojení disku od napájení neztrácí a počet přepsání uložených dat jinými je prakticky neomezena. Dnes se pevné disky kromě počítačů běžně používají i ve spotřební elektronice (MP3 přehrávače, videorekordéry, videokamery…).

HDMI (TV)
HDMI™ je zkratka výrazu „High-Defi nition Multimedia Interface“. HDMI nahrazující tradiční SCART umožňuje přenos digitálního audio a videosignálu a současně obousměrný přenos komunikačních signálů specifických pro určité zařízení (viz oddíl Anynet+).

HDTV (High Definition Television)
Označuje schopnost televizoru přijímat a zobrazovat obsah v HD kvalitě, tedy ve vysokém rozlišení. To se dělí podle dosaženého rozlišení na HD READY s 1280 x 720 pixely a FULL HD s 1920 x 1080 pixely.

HD_ILA (TV)
Televizory, které využívají technologie HD Ready a speciální 3čipové hybridní technologie pro dosažení vynikající kvality obrazu při velmi nízké spotřebě energie i u velkých úhlopříček obrazu.

HEPA filtr (vysavače)
HEPA filtr je nejúčinnějším filtrem pro zachycování a zabraňování zpětnému úniku prachových částic z vysavače zpět do místnosti. Jeden z nejkvalitnějších, HEPA filtr 12, zachytí až 99,5% všech částic pod 0,06 mikrometrů, nejlepší běžně dostupný HEPA filtr 13 zachytí 99,95% prachových částic, jako je pyl, spory plísní, výtrusy a zbytky roztočů a další alergeny. Vyčištěním vzduchu, který při vypouštění prochází tímto filtrem, se snižuje nebezpečí vzniku alergických reakcí. Účinnost je zajištěna díky tzv. „harmonikovému“ skládání filtru a vysoké hustotě jednotlivých vrstev. Původně byl HEPA filtr vyvinut N.A.S.A. jako ochrana při radioaktivním zamoření.

Hi-Fi (Audio)
Hi-Fi (High Fidelity, vysoká věrnost) je pojem, používaný audiofily i výrobci spotřební elektroniky pro označení vysoké věrnosti reprodukce akustického signálu, případně celé cesty od záznamu po reprodukci. Zařízení, označovaná jako Hi-Fi mají splňovat minimální kvalitativní požadavky, specifikované normou DIN 45 500 z roku 1973. Pojem byl užíván od 50. let 20. století k označení kvalitních zvukových zařízení. Před rokem 2000 se pro mnohem dražší a pro ty nejkvalitnější zařízení začal užívat pojem high-end audio.

hřebenový filtr (TV)
Lepší rozlišení jasového a barevného signálu, eliminace splývání barev a jasu a zkreslení jednotlivých obrazových bodů.Leták Proton

Stáhnout leták

Akční leták PROTON je platný 9.11. - 30.11. 2022


Akční leták PROTON nabízí každý měsíc stovky domácích spotřebičů a elektroniky za akční ceny.
V Protonu najdete značkové domácí elektrospotřebiče, fototechniku, audio a video zařízení, výpočetní techniku, mobilní telefony nebo vybavení pro hobby a zahradu. Řada spotřebičů je nabízena s hodnotnými dárky nebo mimořádně prodlouženou zárukou. Elektro PROTON, to jsou nejlepší ceny elektra!PROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace