V této sekci jsme pro vás připravili slovník cizích a odborných termínů, s nimiž se můžete setkat při výběru zboží z naší nabídky. Doufáme, že Vám tento slovník bude dobrým průvodcem světem spotřební elektroniky.

Pokud narazíte na pojem, jenž ve slovníku nenajdete a bude vás zajímat, neváhejte napsat svůj dotaz a zaslat pomocí kontaktního formuláře.

Jméno:

Dotaz:

Abecední pořadí pojmů

A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Hledat ve slovníku:

I pojmy začínající na písmeno "i"

ID3Tag (Audio)
Popiska, tedy informace o názvu písně, alba, o autorovi atd. vložené přímo ke skladbě. ID3Tagy se zobrazují na displejích autorádií, MP3 přehrávačů apod. Bývají součástí MP3 souborů a dají se editovat.

IDTV (televizory)
IDTV znamená integrovaný digitální televizor. Jednoduše řečeno to znamená vestavěný digitální tuner pro příjem digitálního vysílání. Hlavní výhodou je to, že není pro sledování digitálního vysílání potřeba žádných dalších přístrojů a navíc poskytuje lepší a jasnější obraz než externí set top box.

IEEE 1394 (PC, Apple)
Ultra rychlá datová sběrnice (od 100 Mbps do 400 Mbps) založená na standardu IEEE 1394 od společnosti Apple. Jediná zásuvka umožňující přenos dat obrazu v reálném čase bez jakékoli ztráty digitálních dat.

iLink (PC, Apple)
Ultra rychlá datová sběrnice (od 100 Mbps do 400 Mbps) založená na standardu IEEE 1394 od společnosti Apple. Jediná zásuvka umožňující přenos dat obrazu v reálném čase bez jakékoli ztráty digitálních dat.

Infinite SOUND ()
Maximální prostorový mód zvuku televizorů LG Infinite Sound přináší realistický zážitek ze zvuku, který pomáhal ladit legendární zvukový odborník Mark Levinson. Prostorová zvuková simulace je stvořen k tomu povznést váš televizní zážitek.

Inteligentní systém praní (pračky)
Tento systém je garantem správně zvolené teploty a nízké spotřeby vody, včetně nastavení optimální délky pracího cyklu. Citlivá mechanika pomocí senzorů zjistí množství vloženého prádla a vaši volbu programu a dle těchto parametrů vyhodnotí nejideálnější a nejúspornější nastavení celého pracího procesu.

Intelligent Sensor ()
LG TV má funkci RGB snímače, který vnímá „teplotu barvy“ a intenzitu osvětlení v místnosti. TV identifikuje okolní prostředí pomocí RGB snímače a inteligentní algoritmus snímače optimalizuje jednotlivé položky obrazu, jako jsou jas, kontrast, barevnost, ostrost a vyvážení bílé, aby byly co nejpříjemnější pro oči a zároveň nabízely ideální kvalitu barevnosti.

Invisible Speaker ()
Jak se říká u LG, skvělý zvuk má být slyšet, nikoli vidět! Invisible Speaker je systém skrytých reproduktorů televizorů LG vyladěný zvukovým odborníkem Markem Levinsonem. Skryté reproduktory jsou konstruovány s jednoduchostí a smyslem pro estetiku.

ISO (fotoaparáty)
U digitálních fotoaparátů to znamená totéž, co u kinofilmových - místo výměny filmu ale elektronicky změníme citlivost snímače. Platí zde, že čím větší hodnota ISO, tím citlivější je snímač (v šeru tedy použijeme vyšší hodnoty ISO) a tím roste i hladina šumu snímače.

Izobutan R600a (chladničky)
Izobutan je první ekologický plyn určený pro náplně chladícího okruhu v chladících zařízeních, který podle nejnovějších vědeckých poznatků nepoškozuje přírodu. R600a je jeho technické označení. Kromě ochrany životního prostředí zabezpečuje toto chladivo nižší spotřebu energie a nižší hlučnost. To vyplývá z nižších provozních tlaků v chladícím okruhu s izobutanem, což znamená také delší životnost motorkompresoru.Leták Proton

Stáhnout letákPROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace