V této sekci jsme pro vás připravili slovník cizích a odborných termínů, s nimiž se můžete setkat při výběru zboží z naší nabídky. Doufáme, že Vám tento slovník bude dobrým průvodcem světem spotřební elektroniky.

Pokud narazíte na pojem, jenž ve slovníku nenajdete a bude vás zajímat, neváhejte napsat svůj dotaz a zaslat pomocí kontaktního formuláře.

Jméno:

Dotaz:

Abecední pořadí pojmů

A B C D E F G H I J L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Hledat ve slovníku:

K pojmy začínající na písmeno "k"

Karaoke ()
Název Karaoke vznikl z japonského kara - prázdný a ōkesutora – orchestr a je formou zábavy, kde amatérský zpěvák zpívá do hudebního základu většinou velice známé populární písně, ze kterých je částečně nebo úplně odstraněn hlas původního interpreta. Slova písně jsou zobrazována na obrazovce a bývají často animovaná nebo mění svou barvu v závislosti na právě hrané části, čímž pomáhají zpěvákovi udržet správný rytmus. Nejčastější jsou skladby uloženy na DVD, v minulosti to byly Video CD a či laser disky.

Katalytické samočištění (trouby)
Speciální desky uvnitř trouby, na které se přichytává mastnota. Ta se, díky používání trouby při vyšších teplotách, sama vypaluje.

Komponentní signál (TV)
Obrazový signál rozdělený na tři zákl. barvy - červenou, zelenou a modrou (RGB). Má vysokou obrazovou kvalitu. Konkurentem je méně obvyklý signál „YUV“, pracující s rozdílovými složkami signálu. Někteří výrobci koketují se čtvrtou základní barvou. Další písmeno E - RGBE (Emerald- smaragdový).

Kompozitní signál (složený)
Signál videa je složen z jasové, barvonosné složky, synchronizačních impulzů, zatemňovacích impulzů a informace o barevné normě.

Kondenzační systém (sušičky)
Je vhodný do málo větraných prostor - vlhkost kondenzuje a je zachycena v příslušné zásuvce s možností vyprázdnění.

Kontrola tvorby pěny (pračky)
Díky kontrole tvorby pěny pračka v případě nadměrného pěnění automaticky přidá máchací cyklus pro dokonalé odstranění pracích prostředků z tkanin.Leták Proton

Stáhnout letákPROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace