V této sekci jsme pro vás připravili slovník cizích a odborných termínů, s nimiž se můžete setkat při výběru zboží z naší nabídky. Doufáme, že Vám tento slovník bude dobrým průvodcem světem spotřební elektroniky.

Pokud narazíte na pojem, jenž ve slovníku nenajdete a bude vás zajímat, neváhejte napsat svůj dotaz a zaslat pomocí kontaktního formuláře.

Jméno:

Dotaz:

Abecední pořadí pojmů

A B C D E F G H I J K M N O P Q R S T U V W X Y Z

Hledat ve slovníku:

L pojmy začínající na písmeno "l"

LCD (TV)
Liquid Crystal Display - zobrazovač z tekutých krystalů. Panel s maticí obrazových bodů s řízenou propustností, které regulují množství světla emitovaného samostaným zdrojem. (Viz též pojem: "TFT").

LED (Elektronika)
Světlo vyzařující dioda (Elektroluminiscenční dioda) je elektronická polovodičová součástka obsahující přechod P-N. Prochází-li přechodem elektrický proud v propustném směru, přechod vyzařuje (emituje) nekoherentní světlo s úzkým spektrem. Může emitovat i jiné druhy záření. Tento jev je způsoben elektroluminiscencí.

Lightscribe (Počítače, notebooky)
LightScribe je technologie pro tvorbu popisků zapisovatelných disků CD-R a DVD±R pomocí stejného laseru, který v mechanice zapisuje jejich datový obsah. Po vypálení dat disku stačí médium v mechanice otočit a příslušným programem na povrch disku vypálit obrázek. Technologii musí podporovat mechanika i používaný software a jsou potřeba speciální média.

Live colour creation (televizory)
Produkty využívají speciálně navrženou fluorescenční výbojku s širokým barevným gamutem (Wide Colour Gamut (WCG) CCFL), jež obsahuje luminiscenční fosforové prvky původně navržené pro legendární obrazovku Sony Trinition. Tato inovace společnosti Sony také posouvá spektrum podsvícení za hranice možností běžných výbojek a opět umožňuje reprodukovat živější a jasnější barvy. Komplexní interakce mezi zpracováním signálu a zdokonalováním obrazu zajišťovaná systémem BRAVIA ENGINE Pro, výbojky WCG-CCFL a přesně sladěné barevné filtry ve vlastních panelech jsou souhrnně označovány jako technologie LIVE COLOUR CREATION.Leták Proton

Stáhnout letákPROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace