V této sekci jsme pro vás připravili slovník cizích a odborných termínů, s nimiž se můžete setkat při výběru zboží z naší nabídky. Doufáme, že Vám tento slovník bude dobrým průvodcem světem spotřební elektroniky.

Pokud narazíte na pojem, jenž ve slovníku nenajdete a bude vás zajímat, neváhejte napsat svůj dotaz a zaslat pomocí kontaktního formuláře.

Jméno:

Dotaz:

Abecední pořadí pojmů

A B C D E F G H I J K L M O P Q R S T U V W X Y Z

Hledat ve slovníku:

N pojmy začínající na písmeno "n"

Natural True Color (TV)
Obraz digitálních displejů by měl být co nejvíce "analogový". K tomu je nutné složité zpracování videosignálu, které dokáže vygenerovat plynulé přechody barev i u digitálního videosignálu. Proto sází Samsung u svých nových plazmových televizorů na 18bitový videoprocessing, který dokáže generovat a zobrazit 18 biliard barev (262 144 úrovní šedé). Přechody barev jsou proto absolutně čisté a solarizace je znatelně potlačena. Algoritmus Samsung „Dual Zone Gamma Adjustment Algorithmus“ navíc zajišťuje, že teplota barev (podání bílé barvy) zůstává konstantní nezávisle na okolním osvětlení.

Několikanásobná ochrana (pračky)
Řada automatických praček je vybavena systémem několikanásobné ochrany před škodami způsobenými vodou: přívodní hadice je testována na sedminásobek provozního tlaku, ochrana proti přetečení zabraňuje nekontrolovanému zvýšení vodní hladiny, absolutně bezpečný je i rozvod vody uvnitř spotřebiče a vše doplňuje bezpečnostní uzamčení okénka během praní.

NiMH (Baterie)
Nikl-metalhydridový akumulátor, nejpoužívanější akumulátory pro spotřební elektroniku ve formě článků AA či AAA. Umožňují až 1000 nabití, některé speciální typy již netrpí samovybíjením, počítat se ovšem musí s paměťovým efektem, takže je vhodné je před nabitím uplně vybít.

Nízkoteplotní zásuvka (chladničky)
Teplota v této zásuvce je o 15% nižší než okolní teplota v chladničce. Zásuvka tedy slouží pro dlouhodobé skladování nebo uchování co nejdelší čerstvosti, například masa nebo ryb.

NoFrost (mrazničky)
Díky systému NoFrost je chladný vzduch udržovaný při teplotě -18 °C ventilátorem rozváděn do každého koutu mrazicího prostoru. Přitom se potravinám odnímá vlhkost a voda z tající námrazy se vypaří mimo spotřebič. Pro vás to znamená, že se jednou provždy zbavíte nepříjemného odmrazování. MultiAirflow systém v chladícím a mrazicím prostoru zajišťuje stejnoměrné a šetrné rozvádění chladného vzduchu do všech částí vnitřního prostoru. Chlazené a mražené potraviny lze skladovat všude tam, kde je místo. Výsledkem stejnoměrného rozvádění vzduchu je kratší doba chlazení a udržení potravin po delší dobu v čerstvém stavu. Pomocí elektronické regulace teploty s použitím LCD displeje, lze teplotu nejen nastavit, ale i komfortně kontrolovat.

Noise Reduction (fotoaparáty)
Noise Reduction zajišťuje kvalitní snímky při nastavení až ISO 1600 a dovoluje fotografovat bez blesku v prostředích s tlumeným osvětlením, např. na večírcích a v nočních klubech. To vše s maximální redukcí šumu na fotografiích vytvořených při horším osvětlení.

NTSC (National Television Standard/System Committee)
Zkratka pro televizní zobrazovací normu používanou především v USA a Japonsku.

Nulová spotřeba v pohotovostním stavu ()
Tato funkce zajišťuje, že jakmile spotřebič jednou vypnete, nespotřebovává žádnou elektrickou energii - předchází tím plýtvání energií.Leták Proton

Stáhnout letákPROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace