V této sekci jsme pro vás připravili slovník cizích a odborných termínů, s nimiž se můžete setkat při výběru zboží z naší nabídky. Doufáme, že Vám tento slovník bude dobrým průvodcem světem spotřební elektroniky.

Pokud narazíte na pojem, jenž ve slovníku nenajdete a bude vás zajímat, neváhejte napsat svůj dotaz a zaslat pomocí kontaktního formuláře.

Jméno:

Dotaz:

Abecední pořadí pojmů

A B C D E F G H I J K L M N P Q R S T U V W X Y Z

Hledat ve slovníku:

O pojmy začínající na písmeno "o"

Obousměrný programátor (pračky)
Praktické a ergonomické ovladače praček byly navrženy pro zcela intuitivní ovládání: přesný obousměrný programátor s jemným chodem, je jediným ovladačem nutným k nastavení všech pracích programů a teplot praní.

Odezva LCD či plazma TV (TV)
LCD televizory používají ke zobrazení panel z tekutých krystalů. Tekuté krystaly jsou řízeny procesorem, který je natáčí do polohy k propuštění či nepropuštění světla. S jejich pomocí vzniká výsledný obraz. Čím rychleji tekuté krystaly dokáží reagovat na impulzy od řídícího procesoru, tím je obraz ostřejší a prokreslenější, což je nejvíce patrné u pohybu v obraze. Doba reakce (odezva) tekutých krystalů LCD panelů se dnes pohyuje kolem 2-5ms, plazmové panely se chlubí odezvou 0,001ms.

Odložený konec (pračky)
Funkce odloženého konce umožňuje odložit konec praní až o 24 hodin. Výhodou je, že nevolíte začátek procesu, ale přímo čas, kdy chcete mít prádlo vypráno.

Odložený start (pračky)
Pračky s odloženým startem umožňují posunout začátek praní v různých intervalech až o 23 hodin. Tím lze také předem určit, kdy má být praní ukončeno. Můžete si díky tomu lépe organizovat Váš čas nebo využívat určitých hodin, kdy je např. spotřeba energie levnější.

OLED (Organic Light Emiting Diode)
Diody z organických materiálů, které při průchodu el. proudu emitují světlo. Pravděpodobná budoucnost výroby velkoplošných displejů. Displeje vyrobené touto metodou nepotřebují filtry, jsou schopné emitovat vlastní světlo. Jde zatím o malé displeje s TFT poli se světloemitujícím polymerovým filmem, takže nepotřebuje žádné předsvětlování. Výhody: větší jas a kontrast beze stínů, rychlost změn odpovídá videu, širší úhel pohledu, display může dosahovat tlousťky pouhého okenního skla. Obrazovkám s touto technologií se říká též "PolyLED".

OLED displej (MP3)
Dotknete se a víte vše - nový design S5/K3 přehrávačů vás přesvědčí při prvním kontaktu: hladký černý povrch po zapnutí ladně přechází do ovládacího pole s modrými animacemi. Vzhled displeje se při zapnutí přehrávání automaticky změní. Vertikální nebo horizontální režim reproduktorů (S5). Úsporný OLED displej je nejen nádherný, ale také přehledný, ovládání je zcela intuitivní.

OSD menu (TV)
On Screen Display aneb menu na obrazovce televizoru. Po stisknutí tlačítka MENU se na obrazovce objeví nabídka, ve které se uživatel může pohybovat pomocí dalších tlačítek a provádět tak požadované úkony jako ladění kanálů nebo nastavování různých parametrů.Leták Proton

Stáhnout letákPROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace