V této sekci jsme pro vás připravili slovník cizích a odborných termínů, s nimiž se můžete setkat při výběru zboží z naší nabídky. Doufáme, že Vám tento slovník bude dobrým průvodcem světem spotřební elektroniky.

Pokud narazíte na pojem, jenž ve slovníku nenajdete a bude vás zajímat, neváhejte napsat svůj dotaz a zaslat pomocí kontaktního formuláře.

Jméno:

Dotaz:

Abecední pořadí pojmů

A B C D E F G H I J K L M N O Q R S T U V W X Y Z

Hledat ve slovníku:

P pojmy začínající na písmeno "p"

PAL/SECAM (TV)
Zkratky pro zobrazovací normy používané v evropských zemích.

Paměťové karty (digitální fotoaparáty, MP3 přehrávače, mobilní telefony)
Paměťové karty se vkládají do speciálních otvorů (slotů) digitílních přístrojů a slouží k zvětšení kapacity uložitelných dat. Některé spotřebiče mívají vlastní interní paměť a tu lze pomocí karty rozšířit. Například s kartou o velikosti 1GB můžete do svého MP3 přehrávače uložit až 500MP3 skladeb. Nejznámější tyty paměťových karet jsou: SD, XD, MMC, Memory Stick…

PAP (TV)
Se systémy PIP (picture in picture), PAP (picture and picture) a PAT (picture and teletext) se setkáte u televizorů - jedná se o funkce které zajišťují zobrazování "obrazu v obraze" nebo "obrazu a obrazu" a "obrazu a teletextu" - neboli to, že si můžete pustit naráz více programů a vybírat si tak mnohem lépe z aktuální nabídky programů.

Parní praní (pračky)
Energie skrytá v páře, díky lepšímu pronikání do vláken, pomáhá efektivně uvolňovat odolné nečistoty a lze ji využít i pro tzv. osvěžení prádla, kdy oblečení potřebujete zbavit nelibého pachu cigaretového dýmu nebo kuchyňského zápachu některých restaurací. Díky působení páry se nejen osvěží vůně, ale také vzhled takto ošetřované tkaniny, což má za následek jasnější bílou a živější barvy. Parní praní je zároveň velmi hygienické a dokáže odstranit 99% všech alergenů, prachových částic a roztočů.

PAT (TV)
Se systémy PIP (picture in picture), PAP (picture and picture) a PAT (picture and teletext) se setkáte u televizorů - jedná se o funkce které zajišťují zobrazování "obrazu v obraze" nebo "obrazu a obrazu" a "obrazu a teletextu" - neboli to, že si můžete pustit naráz více programů a vybírat si tak mnohem lépe z aktuální nabídky programů.

PC in (Počítače)
Počítačový vstup umožní obrazovku využívat i jako počítačový monitor. Stačí jen využít tento vstup pro propojení s PC a můžete si zahrát počítačovou hru na velké obrazovce.

PDA (Personal Digital Assistant)
PDA (osobní digitální pomocník) či palmtop je malý kapesní počítač. Ten bývá ovládaný obvykle dotykovou obrazovkou a perem (které se nazývá stylus). Původně měly PDA za cíl především pomoci s organizováním času a kontaktů. Současné PDA jsou velmi výkonné a zvládají i přehrávání videa a velké množství dalších aplikací. Často se používají pro čtení ebooků.

PhotoTV HD (televizory)
Využívá se u prohlížení digitální fotografie. Na parametry obrazu aplikuje jinou skupinu jemných úprav. Jejich výsledkem je zvýraznění detailů a přirozených tónů. Je ideální pro využití obrovského rozlišení obrazovky standardu HD.

PictBridge (Picture Bridge)
Funkce na fotoaparátu pro přímý tisk fotografií z tiskárny bez nutnosti použití počítače.

Picture Wizard II ()
Průvodce nastavením obrazových parametrů v televizorech LG. Dle instrukcí na obrazovce si každý může snadno a individuálně nakalibrovat sytost černé barvy, odstín barev, ostrost a podsvícení. Tím si každý přizpůsobí obraz televizoru sledovanému obsahu či situaci.Leták Proton

Stáhnout letákPROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace