V této sekci jsme pro vás připravili slovník cizích a odborných termínů, s nimiž se můžete setkat při výběru zboží z naší nabídky. Doufáme, že Vám tento slovník bude dobrým průvodcem světem spotřební elektroniky.

Pokud narazíte na pojem, jenž ve slovníku nenajdete a bude vás zajímat, neváhejte napsat svůj dotaz a zaslat pomocí kontaktního formuláře.

Jméno:

Dotaz:

Abecední pořadí pojmů

A B C D E F G H I J K L M N O P Q S T U V W X Y Z

Hledat ve slovníku:

R pojmy začínající na písmeno "r"

RackMatic (myčky)
Výškové polohování horního koše, se kterým můžete i zcela naplněný koš pouze jedním pohybem ruky pohodlně výškově nastavit.

RDS (Navigace)
Radio data system. RDS je servisem rozhlasových vysílacích společností. Vedle běžného vysílání řeči a hudby jsou vysílány také přídavné informace ve formě zakódovaných digitálních signálů, které lze vyhodnotit autorádiem. V současnosti jsou nabízeny služby AF, EON a pro navigaci TMC.

ReadyBoost (PC)
Technologie umožňující zvýšit rychlost operačního systému připojením paměťového zařízení (USB klíčenka, paměťová karta) k počítači. Při náhodném čtení 4 kB datových bloků je flash paměť cca 10x rychlejší než pevný disk. Pokud má počítač nedostatek operační paměti, bude OS při využití ReadyBoost reagovat o poznání svižněji.

Real 100Hz (TV)
Jelikož ploché obrazovky zásadně zobrazují celé snímky, nemusí být v pohyblivých scénách obraz vždy dokonale plynulý. To řeší technologie Samsung Real 100Hz, která vypočítává a do obrazu vkládá další snímky, takže výsledný obraz je výrazně plynulejší.

Real Cinema 24p ()
Funkce LG 24p Real Cinema kopíruje při přehrávání originální počet políček filmu z disků Blu-Ray a bez jakéhokoli chvění a časového posunu je plynule zobrazuje. Filmy, jež se přehrávají ve 24 políčkách za sekundu, jsou totiž pro přehrávání na běžném televizoru konvertovány na přehrávání 50 políček za sekundu a dochází tak k zobrazení trhaného pohybu a někdy i časovému posunu.

Real Flat - plochá obrazovka (TV)
Ploché obrazovky masivně nahrazují klasické vypouklé obrazovky, protože zákony optiky dokazují, že pro lidské oko je mnohme přirozenější a příjemnější pohled na rovnou plochu televizoru.

Record Ready ()
Unikátní technologie v televizorech GoGEN s možností nahrávání televizních pořadů na externí harddisk nebo flash paměť připojený k televizoru pomocí USB 2.0.

RF IN (Audio)
Vstup vysokofrekvenčního signálu.

RGB (red-green-blue)
Obrazový signál rozdělený na tři zákl. barvy - červenou, zelenou a modrou. Konkurentem je méně obvyklý signál YUV pracující s rozdílovými složkami signálu.

Ripování CD (Audio)
Přímé kopírování skladeb z CD prostřednictvím mechaniky CD-ROM do počítače.Leták Proton

Stáhnout letákPROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace