V této sekci jsme pro vás připravili slovník cizích a odborných termínů, s nimiž se můžete setkat při výběru zboží z naší nabídky. Doufáme, že Vám tento slovník bude dobrým průvodcem světem spotřební elektroniky.

Pokud narazíte na pojem, jenž ve slovníku nenajdete a bude vás zajímat, neváhejte napsat svůj dotaz a zaslat pomocí kontaktního formuláře.

Jméno:

Dotaz:

Abecední pořadí pojmů

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R T U V W X Y Z

Hledat ve slovníku:

S pojmy začínající na písmeno "s"

S-bag® (vysavače)
S-bag® Electrolux je nový syntetický filtrační sáček, který se vyznačuje až o 50% delší životností, než normální papírový sáček. Jestliže budete vysávat s tradičním sáčkem, který je více jak z poloviny naplněný, účinnost vysávání se brzy sníží. Při použití tohoto syntetického prachového sáčku nové generace ke snížení účinnosti nedojde. Tyto sáčky jsou speciálně zkonstruovány tak, aby dlouhodobě zajišťovaly vynikající účinnost vysávání a to až do okamžiku jejich úplného naplnění a následné likvidace. A nyní také díky inovovanému způsobu rozložení pojme až o 15% více nečistot, než plochý syntetický sáček.

S-bag® CLASSIC ()
S-bag® CLASSIC je pevný a odolný díky inovovanému způsobu skládání s trojitým přeložením. Vyznačuje se vynikající filtrační schopností zachycující více než 95% všech prachových částic. Sáček se navíc naplňováním přizpůsobuje tvaru oddílu vysavače určenému pro sáčky, proto pojme více nečistot, než plochý syntetický sáček. S-bag Classic je vybaven automatickým uzavíráním, které usnadňuje manipulaci při jeho výměně. V balení je dodáváno 5 kusů sáčků.

S-Force Front Surround ()
Technologie S-Force Front Surround je jedinečnou technologií společnosti Sony, která využívá precizní variace časování a hlasitosti, aby zvuk pokryl celý pokoj, takže si můžete vychutnat zvuk odpovídající prostorovému zvuku ze systému pěti reproduktorů, aniž byste potřebovali další reproduktory.

S-Master ()
Digitální zesilovač S-Master z dílen společnosti Sony je zárukou křišťálově čistého zvuku a vysokého výkonu nejen díky velké efektivitě digitálního zpracování zvukového signálu.

S-video (Separated Video)
Obrazový signál s oddělenou jasovou (Y) a barevnou (C) (chrominanční) složkou. Obraz (Y/C).

S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface)
Označení pro digitální audio výstup nebo vstup, optický nebo elektrický, tzv. koaxiální.

SACD (Super Audio CD)
Další generace zvukových nosičů. Zachytí veškeré nuance zvukové atmosféry prostředí (skládá se z jedné vrstvy HD a jedné CD). Je tak dosaženo plné kompatibility mezi systémem SACD a CD, takže nosič lze přehrávat i nahrávat na obojích typech zařízení. HD vrstva umožňuje záznam a přehrávání dvou kanálů a multikanálového DSD. Lze na ni uložit také grafiku, text a obrazová data).

SCART (TV)
Konektor pro kompletní propojení např. TV s dalším přístrojem. Jediný kabel s tímto konektorem může přenášet společně zvuk i obraz a řadu dalších informací. Tento standardní 21 pólový konektor naleznete u videorekordérů, satelitních přijímačů, DVD přehrávačů apod. Ve spojení s komponentním vstupem lze zajistit i přenos pro vysoce kvalitní analogový obraz.

SD/SDHC karta (Paměťové karty)
Secure Dtigital flashové paměťové karty patří mezi nejrozšířenější paměťové karty svého druhu. SD podporují kapacitu do 2 GB, SDHC jsou vyráběny s maximální kapacitou až 32 GB a s maximální přenosovou rychlostí až 22,5 MB/s.

SD/XC ()
SDXC čili Secure Digital eXtended Capacity je již třetí vylepšenou technologií výroby SD karet. Hlavním přínosem je teoretická kapacita až 2TB karet. K dispozici je sériově vyráběná SDXC 64 GB karta a stejné kapacity by měly dosahovat i karty SDXC micro, které jsou určeny pro malé mobilní zařízení např. telefony, MP3 přehrávače apod. Přenosová kapacita tohoto standardu by měla dosahovat až 300 MB/s. a reálně jsou dosahovány rychlosti okolo 60 MB/s pro čtení a do 35 MB/s pro zápis. Na kartě je využíván nový systém souborů nazvaný exFAT, který umožňuje obejít hranici maximální kapacity 32 GB, kterou přinášel systém FAT32.Leták Proton

Stáhnout letákPROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace