V této sekci jsme pro vás připravili slovník cizích a odborných termínů, s nimiž se můžete setkat při výběru zboží z naší nabídky. Doufáme, že Vám tento slovník bude dobrým průvodcem světem spotřební elektroniky.

Pokud narazíte na pojem, jenž ve slovníku nenajdete a bude vás zajímat, neváhejte napsat svůj dotaz a zaslat pomocí kontaktního formuláře.

Jméno:

Dotaz:

Abecední pořadí pojmů

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T V W X Y Z

Hledat ve slovníku:

U pojmy začínající na písmeno "u"

Ultra Clear Panel ()
Společnost Samsung vyvinula pro zdokonalené podání černé barvy Low Haze na svých televizorech LCD Ultra Clear panel. Pomocí optimalizace světelné fáze a zvýšení stupně průhlednosti v LCD panelu Ultra Clear, jsou nové Full HD televizory Samsung schopny omezit odraz vnějšího světla a zvýšit tak kontrast sledovaného obrazu.

Ultra Filter Bright (TV)
Ve světě televizorů znamená černá absenci světla. Pro dosažení optimální úrovně černé v obraze je proto nutné kontrolovat intenzitu okolního osvětlení. Protože to v mnoha případech není možné, Samsung vyvinul již v roce 2006 technologii „Filter Bright Technologie“, absorbující světlo z okolí, takže černá je optimální i při výraznějším osvětlení. U plazmových televizorů P7 a P9 jdeme ještě o krok dále. Díky speciální absorpční fólii poskytují dokonalé podání barev i při ještě silnějším osvětlení. Dynamický kontrast díky fólii dosahuje vynikající hodnoty 10 000:1.

USB (Universal Serial Bus)
USB je rozhraní pro komunikaci počítačů a externích zařízení, tiskárny, skenery, fotoaparáty, kamery atd. Podporuje systém Plug and Play a je běžně podporován všemi současnými operačními systémy, takže připojení zařízení s tímto konektorem je snadné a rychlé. Ve verzi USB 2.0 dovoluje rychlejší přenos dat než paralelní a sériové porty s teoretickým maximem až 480 Mbit/s a zajišťuje i napájení malých zařízení.

USB Host (Datový přenos)
Jde o možnost připojit například fotoaparát k MP3 přehrávači či jinému přístroji s funkcí USB Host a přetáhnout fotografie či jiná data do jiného datového úložiště bez použití PC.

USB Media Player ()
V televizorech Sony BRAVIA můžete díky přehrávači USB Media Player připojit širokou řadu zařízení USB přímo k televizoru. Od přehrávačů WALKMAN® mp3 po fotoaparáty Cyber-shot, laptopy VAIO, videokamery Handycam® nebo zařízení USB Memory Stick™, stačí připojit a můžete si vychutnat své oblíbené multimediální soubory přímo na velké obrazovce, takže můžete bez problémů poslouchat hudbu v mp3, sledovat prezentace oblíbených snímků v JPEG nebo nejnovější domácí videoklipy MPEG.Leták Proton

Stáhnout letákPROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace