V této sekci jsme pro vás připravili slovník cizích a odborných termínů, s nimiž se můžete setkat při výběru zboží z naší nabídky. Doufáme, že Vám tento slovník bude dobrým průvodcem světem spotřební elektroniky.

Pokud narazíte na pojem, jenž ve slovníku nenajdete a bude vás zajímat, neváhejte napsat svůj dotaz a zaslat pomocí kontaktního formuláře.

Jméno:

Dotaz:

Abecední pořadí pojmů

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z

Hledat ve slovníku:

W pojmy začínající na písmeno "w"

WAV (Waveform Audio Format)
Zvukový formát nejčastěji používaný pro ukládání zvuku na PC.

Wi-Fi (Počítače, mobilní telefony)
Původním cílem Wi-Fi sítí bylo zajišťovat vzájemné bezdrátové propojení přenosných zařízení a dále jejich připojování na lokální (např. firemní) sítě LAN. S postupem času začala být využívána i k bezdrátovému připojení do sítě Internet v rámci rozsáhlejších lokalit a tzv. hotspotů. Wi-Fi zařízení jsou dnes prakticky ve všech přenosných počítačích a i v některých mobilních telefonech.

Wireless Ready a Bluetooth® (TV)
U systémů domácího kina Samsung Wireless Ready mohou být zadní reproboxy připojeny i bez kabelů, signál se přitom do nich přivádí rádiovým signálem. Základem je Wireless- Modul, který signál prostorového zvuku předává do zadních reproboxů. Natahování dlouhých kabelů pro efektové reproboxy tedy už patří nenávratně minulosti. Nejnovější generace systémů domácího kina Samsung je vybavena rozhraním Bluetooth®, které umožňuje bezdrátové připojení například MP3 přehrávače a poslech oblíbené hudby přímo na systému.

Wirelles ready ()
Označením Wirelles ready se pyšní televizory Samsung, které se pomocí bezdrátoveho Wi-Fi LAN adaptéru dokáží připojit k počítači nebo síti a přehrát z nich multimediální obsah, jako jsou fotografie, hudba či videa.

WMA (Window Media Audio)
Formát vyvinutý jako součást Windows Media byl původně určen jako náhrada za MP3 (které bylo patentované a Microsoft musí platit za jeho začlenění ve Windows). Dnes spíše soupeří s Applovým AAC. Do verze 8 včetně to byl kodek, který si po kvalitativní stránce téměř nezasloužil pozornost a nebyl velmi konkurenceschopný, nicméně od verze 9 se dostal na úroveň nejvyspělejších kodeků. Aktuální verze je 9.1, která kromě původního ztrátového kodeku přidává i zvláštní kodeky pro bezztrátovou a multikanálovou kompresi. WMA soubory jsou téměř výlučně v kontejneru ASF a mají příponu .asf nebo .wma.

Woolmark - ochrana vlněného prádla (pračky)
Pračky Candy, díky zvláštnímu cyklu, schválenému a certifikovanému laboratořemi WOOLMARK, zaručují důkladné praní při plném respektování vlastností vlny.Leták Proton

Stáhnout letákPROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace