Kouzlo AAA myček nádobí

Kouzlo AAA myček nádobí

Myčky nádobí jsou hodnoceny kromě jiného i podle spotřeby energie, účinnosti mytí a účinnosti sušení. Absolutní vrchol v tomto ohledu tvoří tzv. tříáčkové myčky nádobí. Co to vlastně znamená?


Myčky nádobí jsou hodnoceny kromě jiného i podle spotřeby energie, účinnosti mytí a účinnosti sušení. Absolutní vrchol v tomto ohledu tvoří tzv. tříáčkové myčky nádobí. Co to vlastně znamená?

aaa

Energetická třída
Třída energetické účinnosti udává, jak náročný je spotřebič na množství spotřebovávané elektrické energie při svém provozu. Měří se za stanovenou normou předepsaných podmínek a na základě výsledků testů je pak měřený spotřebič zařazen do příslušné třídy energetické účinnosti. Energetických tříd je sedm a jsou označeny písmeny A (nejúspornější) až G (nejméně úsporný).

Účinnost mytí
Tento údaj říká, jak dobře myčka myje. Zkouška se provádí tak, že se do myček umístí úplný počet vsádek a odpovídající kusy servírovacího nadobí, tvořící jmenovitou kapacitu udávanou výrobcem. Po umytí nádobí mycím nejpoužívanějším programem na 60°C se hodnotí umytí nádobí následujícím způsobem. Každý kus se prohlíží cca 10 s. a dle znečištění se oboduje. Bodové hodnocení z pěti na sobě navazujicích zkoušek se doplní do vzorce v normě a vypočítá se úroveň čištění, kde se stanoví mycí učinnost od nejlepší A třídy až do G třídy.

Účinnost sušení
Parametr nám řekne, jak kvalitně myčka nádobí suší. Zkouška účinnosti sušení se provádí na čistém nádobí ihned po proběhlém programu sušení. Náplň je stejná jako u měření účinnosti mytí. Po tomto kroku se posuzuje sušící schopnost v těchto stupních: suché - předmět zbaven vlhkosti, středně suché - 1-2 kapky na předmětu, mokré - více jak 2 kapky vody na předmětu. Po pěti na sobě navazujících zkouškách se pomocí výpočtu stanoví sušicí schopnost od nejlepší A třídy až do G třídy.


Najít prodejnu

Odeslat odkaz na článek e-mailem

Pošlete odkaz na článek e-mailem svým známým.
 

nahoru

zpětLeták Proton

Stáhnout leták

Akční leták PROTON je platný 5. 8. - 31. 8. 2020


Akční leták PROTON nabízí každý měsíc stovky domácích spotřebičů a elektroniky za akční ceny.
V Protonu najdete značkové domácí elektrospotřebiče, fototechniku, audio a video zařízení, výpočetní techniku, mobilní telefony nebo vybavení pro hobby a zahradu. Řada spotřebičů je nabízena s hodnotnými dárky nebo mimořádně prodlouženou zárukou. Elektro PROTON, to jsou nejlepší ceny elektra!PROTON - prodej domácích elektrospotřebičů a elektroniky.

[ ↑ k hlavnímu obsahu ↑ ]


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Použitím tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace